Informace

Novinky

Fenomén J.R.R. Tolkien Zobrazit větší

Fenomén J.R.R. Tolkien

Životopis pána příběhů

Colin Duriez

Více informací

248,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

3 ks

Upozornění: poslední kus skladem!

    Bohatá fantazie J.R.R. Tolkiena upoutala pozornost milionů čtenářů dávno před tím, než byla do kin po celém světě uvedena úspěšná filmová podoba Pána prstenů. 
    Kdo byl ten muž, který si vysnil dokonalý jazykový systém a do detailů propracovaný svět Středozemě? 
    Tolkien se v osobním životě musel dlouhá léta potýkat s mnoha těžkostmi: byl sirotek, byl chudý, kvůli svému poručníkovi se tři roky nesměl stýkat se svou budoucí ženou, prošel hrůzami první světové války. Tento vynikající akademik se ve volném čase přes padesát let věnoval vymýšlení jazyků, dějin, národů a místopisu Středozemě. Pro svůj svět vytvořil mytologii, kterou čerpal ze své hluboké znalosti raných severoevropských kultur.

    J.R.R. Tolkien se stvořením imaginárního světa, který nepřestává uchvacovat a těšit celé generace příznivců, stal legendou. V tomto poutavém a přístupném životopise však živě vyvstává před našima očima i jeho osobnost.
    J.R.R. Tolkien ovlivnil nejen celé generace autorů fantasy literatury (mezi nejznámější patří např. Terry Pratchett: Úžasná Zeměplocha, J. K. Rowlingová: Harry Potter a G.R.R. Martin: Píseň ledu a ohně), měl však i mimořádný vliv na svého celoživotního přítele a významného křesťanského autora C. S. Lewise, na jehož cestě k znovunalezení křesťanství hrál významnou roli.

Čtenářská recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Write a review

Fenomén J.R.R. Tolkien

Fenomén J.R.R. Tolkien

Životopis pána příběhů

Colin Duriez

Další knihy z kategorie: